п. 8.8. Монтаж великопанельних перегородок, віконних і дверних блоків

 Для пристрою міжкімнатних і міжквартирних перегородок в будівлях застосовують гіпсобетонні панелі розміром на кімнату. Перегородки монтують після зведення всіх зовнішніх і внутрішніх стін і установки ригелів (прогонів) перекриття. Перегородкові панелі піднімають універсальною чотиригілковою балочною траверсою з роликами, що дозволяють витримувати навантаження на петлі і стропувати панелі масою до 3т з будь-яким розташуванням монтажних петель. При цьому стежать за тим, щоб всі чотири карабіна траверси були добре закріплені за монтажні петлі панелі, і не допускають підйому панелі за дві петлі, так як вони можуть вирватися і перегородка зруйнується.

Монтаж перегородок починають з розмітки місць їх встановлення. Положення осей фіксують фарбою або рисками на стінах і інших конструкціях, до яких будуть кріпитися перегородки. У місцях примикання до стін перегородки закріплюють вилочними скобами (рис. 8.8.1, а, б), виготовленими зі сталевої смуги товщиною 3мм і прикріплюють до дерев'яної пробки йоржем діаметром 10мм, а до перегородки цвяхами.

На вертикальних поверхнях розташовують по дві скоби на кожне місце примикання перегородки. Спочатку скоби 3 ставлять з розсунутими кінцями вилки, які служать напрямними при монтажі перегородок. Після вивірки положення перегородок в плані і по вертикалі кінці навантажувачів скоб притискають і закріплюють до перегородки цвяхами довжиною 125 мм, загинаючи їх на протилежній стороні скобами. Щоб скоби були врівень з поверхнею перегородки, в ній попередньо вибирають борозни, відповідно до довжини і товщини пластин скоби.

 До перекриття (стелі) панелі кріплять сталевими пластинами (рис. 8.8.2, а) товщиною 3 ... 4 мм або косинцями, встановлюючи їх у шаховому порядку через 1500 ... 2000 мм один від одного. Сталеві пластини вставляють в гнізда, просвердлені в плитах перекриття, і закріплюють до перегородок цвяхами. Спосіб кріплення косинцями - механізований. Стандартні косинці виготовляють зі смуги перетином 3х30 мм і пристрілюють дюбелями до огороджувальних конструкцій. Перегородка при цьому затискається між косинцями, що встановлюються попарно з обох сторін перегородки. Дюбеля забивають монтажними поршневими пістолетами.

 8.8.1

 

 Рис. 8.8.1. Положення кріплення панельних перегородок до стін вилочною скобою: а - при установці, 6 - після установки; 1 - йорж, 2 - перегородка, 3 - скоба, 4 – цвяхи

 8.8.2 copy

 

Рис. 8.8.2. Кріплення панельних перегородок до перекриття: а - пластинами до плити перекриття, б - пластинами до прогонів, в - подвійної перегородки до прогону і плитам скрутками і пластинами, г - косинцями і дюбелями; 1 - йорж, 2 - скоба, 3 - цвяхи, 4 - перегородка, 5 - сталева пластина, 6 - зазор між перегородкою і перекриттям (прогоном), 7 - гвинт з потайною головкою, 8 - скручування, 9 - дюбель, 10 - косинці , 11 - плита перекриття, 12 - прогін

 

Перегородкові панелі, що примикають одна до одної, скріплюють між собою металевими скобами, які забивають у верхню обв'язку панелей, або сталевими пластинами на цвяхах, які встановлюють врівень з поверхнями панелей.

Панельні перегородки монтує ланка із чотирьох осіб: машиніста крана, такелажника 3-го розряду і двох монтажників конструкцій (M1 - 5-го і М2 - 4-го розрядів). Роботу виконують у такій послідовності (рис. 8.8.3). Такелажник оглядає якість панелі на складі, перевіряє ломиком міцність монтажних петель, при необхідності очищає панель від бруду. Потім такелажник, піднявшись на підмостки, приймає траверсу і кріпить перегородку за всі монтажні петлі панелі. Спустившись з риштування і відійшовши від панелі на 4 ... 5 м, він подає команду машиністу крана підняти панель на 200 ... 300 мм. Переконавшись в надійності захвату, дає дозвіл машиністу на подальший підйом панелі і переміщення її до місця установки. В цей час монтажники готують місце для установки панелі. Монтажник М2 лопатою подає розчин на опорну поверхню, а монтажник М1 лопатою і кельмою розрівнює його.

 Потім вони розгортають і розстеляють на розчинній постелі два шари толю для гідроізоляції панелі. Машиніст крана по сигналу монтажників подає панель до місця установки, а монтажники приймають її на висоті 200 ... 300 мм від розчинної постелі, розгортають над місцем установки і заводять торцем в скоби, закріплені на стіні. По сигналу одного з монтажників, машиніст крана повільно опускає панель на підготовлену постіль. Монтажник при натягнутих стропах підгинає молотком скоби і прибиває їх цвяхами до панелі, попередньо вирубавши в ній борозни для скоб. Потім монтажники перевіряють правильність установки панелі по рисці на стіні, що відзначає положення бічної грані панелі. Незначні відхилення від проектного положення усувають за допомогою ломів. 

   

 8.8.3

Рис 8.8.3. Послідовність операцій для монтажу панельних гіпсокартонних перегородок: а - стропування, б - розстеляння розчину і укладання рулонного ізоляції, в - наводка, г - вивірка, д - розстроповка; 1 - панель, 2 - траверса, 3 - рулонна ізоляція, 4 - скоби кріплення, 5 - рейка-висок, 6 - постіль, 7 - монтажна стійка, 8 - столик

 

Вертикальні панелі вивіряють рейкою-виском, а потім тимчасово кріплять перегородку з боку торця стійкою або упорами, якщо вона монтується між раніше встановленими елементами. Машиніст крану за сигналом одного з монтажників послаблює натяжіння стропів, монтажники, стоячи на столах-стрімянках розстропують перегородку.

При установці панельних перегородок під прогонами (рис. 8.8.4) панель опускають на перекриття паралельно прогону на відстані 50 ... 100 мм від нього. На висоті 300 ... 200 мм від перекриття панель зупиняють, а потім, відтягнувши її низ в проектне положення, опускають на підготовлену основу. Після цього панель тимчасово прикріплюють до прогону, встановлюють тимчасове кріплення і знімають стропи. В якості тимчасового кріплення панелей до прогонів використовують гвинтовий затиск.

 8.8.4

Рис. 8.8.4. Послідовність установки панелей перегородки під прогоном (а. .. г); д - тимчасовий гвинтовий зажим: 1 - панель, 2 - прогін, 3 - гвинтовий затиск, 4 - постійне кріплення

 

Постійні кріплення  ставлять після остаточної перевірки панелей. Потім знімають тимчасові кріплення та доробляють зазори між перегородкою та іншими конструкціями. Для цього спочатку зазори очищують від сміття, а потім проконопачують войлоком або паклею, змоченими в гіпсовому розчині з таким розрахунком, щоб з кожної сторони шов залишався незаповненим на глибину 10 ... 15 мм. Це необхідно для кращого зчеплення розчину, нанесеного при обробці приміщення. Від якості закладення зазорів залежить звукоізоляція приміщень, тому необхідно ретельно ущільнювати конопатку з обох сторін панелі. Вертикальні зазори між панелями і стінами можна замість конопатки закладати гіпсовим розчином складу 1:2.