п. 3.5. Складування

Цеглу, яку привозять на будівництво, подають партіями. Під час прийому проводять зовнішній огляд цегли (каменів) і перевіряють паспорта, у яких зазначені вид і марка цегли й інші дані, передбачені діючими стандартами або технічними умовами.

У цегли будь-яких видів не повинно бути відбитих кутів, скривлень і інших дефектів, що не допускаються технічними умовами, а лицьова цегла, крім того, повинна мати рівну чисту поверхню. Силікатна цегла повинна бути однорідного кольору, без тріщин і включень грудок мінеральної сировини. Не допускається до приймання керамічної цегли "недожог", а також цегла, що має вапняні включення (дутики), які викликають її руйнування.

Цегла складується по видах і марках, а лицьова цегла - також по кольору лицьової поверхні. Якщо цеглу доставляють на будмайданчик без контейнерів або пакетів, то її розвантажують вручну, укладають у штабелі висотою до 1,6 м або на піддони. При цьому цегла з нескрізними порожнечами складається порожнечами вниз, для того, щоб у них не попадала вода, яка збільшує вологість стін і при замерзанні може викликати руйнування цегли. Лицьову цеглу укладають у штабелі правильними рядами по сортах, кольорах і відтінках. Висота щабеля не повинна перевищувати 1,5м. Пакети із цеглою встановлюють при об'єкті на складі щабелями, в один-два яруси.

Керамічні стінові й лицювальні камені, а також камені з інших матеріалів розвантажують, складують і зберігають так само, як лицьову цеглу. Лицювальні вироби з керамічних, бетонних і інших плит зберігають у контейнерах або щабелях на дерев'яних прокладках, вони складаються в 2...3 ряди на ребро лицьовою поверхнею друг до друга. Фасадні плитки малого розміру складують у контейнерах, а лицювальні архітектурні деталі - укладають на підбивках, у один ряд по висоті.