п. 10.5. Вимоги до монтажу збірних конструкцій

Збірні залізобетонні конструкції взимку монтують тими ж методами, що і влітку. Про проведення додаткових заходів, що забезпечують успішне виконання робіт і стійкість конструкцій, зведених при негативних температурах, в проектах даються вказівки та рекомендації. Марку і склад розчину, на якому повинні встановлюватися збірні елементи, також вказують у проекті.

Збірні елементи подають на монтаж очищеними від криги і бруду. Під час транспортування і на складі ретельно захищають від зволоження і намерзання деталі з легких бетонів, а також відкриті місця утеплюючих шарів панелей і стикуються поверхні елементів збірних конструкцій. Пояснюється це тим, що насичення легких бетонів або утеплювача водою погіршує теплотехнічні властивості огороджувальних конструкцій, а очищення намороження поверхонь перед монтажем, просушка стиків при герметизації - дорогі і трудомісткі операції. Якщо ж замонолітити стики з неочищеними від льоду та снігу поверхнями, вийде ненадійне з'єднання.

При монтажі конструкцій, що встановлюються на розчин, температура його в момент укладання повинна бути такою ж, як і для зимової кам'яної кладки. Рекомендується користуватися пристосованим для роботи взимку інвентарем, що захищаэ розчин від швидкого охолодження на робочих місцях.

Розчин розстеляють по постелі безпосередньо перед установкою елементів, щоб отримати гарне обтиснення розчину в швах. Товщина монтажних швів повинна відповідати проектній, так як її збільшення різко знижує міцність споруди, створює небезпеку нерівномірних осад конструкцій при відтаванні розчину навесні і їх деформації.

Стики збірних залізобетонних елементів закладають з урахуванням того, яке вони будуть сприймати навантаження.

Стики, що не сприймають розрахункових зусиль, замонолічують розчином марки не нижче 50. Перед замонолічуванням сполучувані поверхні очищають від сміття, снігу, льоду й відігрівають замерзлі місця. Розчин або бетонну суміш з добавкою поташу укладають з пошаровим ущільненням. Стики, що сприймають розрахункові зусилля, замонолічують розчином і бетонною сумішшю зазначеного в проекті складу з попередніми прогріванням стику і наступним витримуванням бетону способом термоса або штучним прогріванням (електропрогріванням). Стики, що мають металеві частини, можна замонолічувати також розчинами і бетонними сумішами з хімічними добавками, якщо це рекомендовано в проекті.