п. 7.5. Правила техніки безпеки

 При роботі з гарячими бітумними мастиками слід дотримуватися правил, що запобігають опіків.

 Котли для варіння бітуму встановлюють на вирівняних майданчиках, розміщення яких зазначено в проекті виконання робіт. Щоб рідкий бітум не потрапляв у вогонь (у випадках вогневого підігріву), котел встановлюється з невеликим ухилом у бік, протилежній топці. Безпосередньо у котла розміщують ящик з піском і вогнегасник.

 При варінні бітумних мастик дотримуються правила змішування бітумів різних марок: спочатку розплавляють в казані бітум низької марки і після того, як припиниться утворення піни, додають бітуми вищих марок. У розплавлений бітум неможна додавати бітум низьких марок, оскільки це може привести до великого піноутворення і вміст котла виплеснеться. Шматки бітуму опускають у варильний котел по борту котла, щоб уникнути бризок. Не можна завантажувати котел бітумом більш ніж на 2/3 його об'єму.

 Щоб гарячі мастики не розхлюпували, їх переносять в конусних бачках з кришками; бачки заповнюють на 3/4 об'єму. Спуск і підйом до робочих місць бачків з гарячими мастиками повинен бути механізований. Для роботи з гарячими мастиками робітники повинні надягати брезентові рукавиці та костюми, окуляри та шкіряні черевики. При приготуванні холодних бітумних мастик в розчинники заливають мастику подалі від вогню.