п. 7.3. Обладнання гідроізоляції

 Обладнання гідроізоляції

Щоб одержати гідроізоляцію високої якості, поверхню, яку ізолюють, очищують від сміття, бруду й пилу, вирівнюють і просушують.

Фарбувальну гідроізоляцію з бітумних мастик наносять щіткою на висушені й поґрунтовані поверхні, використовуючи прийоми малярських робіт. Поверхню промазують мастикою у два-три прийоми шарами товщиною 2мм, не залишаючи незафарбованих місць. Кожний шар наносять тільки після того, як попередній охолоне й буде перевірена його якість. Шар гідроізоляції повинен бути суцільним, без раковин, тріщин, здуттів і відставань. Ці дефекти з'являються, якщо мастика нанесена на неочищені або сирі поверхні. Дефектні місця розчищають, сушать і покривають мастикою наново.

При великому обсязі робіт (більш 300...500м2) гідроізоляцію з бітумних мастик наносять на поверхні стін підвалів і інші конструкції механізованим способом. Мастику подають до місця роботи в автогудронаторі й наносять за допомогою вудки з форсункою, що приєднується до насоса автогудронатора гнучким металевим шлангом діаметром 25мм. При нанесенні ізоляції таким способом значно прискорюється процес роботи, поліпшується якість гідроізоляції й практично, виключаються втрати бітуму.

При обладнанні горизонтальної ізоляції з розчину або асфальту по фундаментах або стінах підвалів, поверхні, які ізолюють, попередньо вирівнюють розчином, заповнюючи усі вертикальні шви. Потім при цементній або асфальтовій ізоляції наносять шар стяжки з відповідного матеріалу й продовжують кладку у звичайній послідовності, укладаючи перші ряди каменю на попередньо розстелений шар кладочного розчину.

При укладанні по фундаментах горизонтальної ізоляції з толю або руберойду ізоляційний матеріал заздалегідь очищують від захисного посипання, щоб шари ізоляції краще склеювалися. Полотнища нарізають на заготовки потрібної довжини й згортають у рулони. На підготовлену вирівняну розчином поверхню кладки розстеляють перший шар ізоляції. По ньому наносять шар розігрітої мастики товщиною 1...2мм і зверху відразу наклеюють другий шар. Поверхню рулонної ізоляції покривають зверху шаром гарячої мастики товщиною 2мм і продовжують кладку.

При обладнанні гідроізоляції з рулонних матеріалів користуються наступними інструментами. Сталевими ножами  розрізать рулон і щітками очищають руберойд і толь від слюдяного або піщаного посипання, щіткою або гребком наносять і розрівнюють мастику, сталевими гребками розрівнюють асфальтову мастику. У конусному бачку із кришкою переносять розігріту мастику від бітумоварки до місця роботи, ковшем розливають мастику.

При ізоляції горизонтальних і слабопохилих (<25) поверхонь спочатку розкочують рулони і наклеюють один кінець полотнища, фіксуючи необхідний напрямок ковдри. Після цього рулон скочують, наносять на поверхню, яку ізолюють, шар мастики, знову розкочують рулон, притискаючи його до основи. Полотна приєднують таким чином, щоб вони з'єднувалися внахлест на 100мм. Не припустимо розташування одного шва над другим в сусідніх шарах ізоляції і наклеювання рулонних матеріалів у перпендикулярних напрямках. Притиснуті полотна притирають до основи і нижчих шарів дерев'янними шпателями з подовженою ручкою, на горизонтальних поверхнях матеріали, що наклеюються, крім того, накочують ковзанкою масою 70...80кг із м'якою обкладкою.

Шви нахлестки додатково промащують мастикою, віджатою при притиранні й укоченні матеріалу. Зовнішню поверхню верхнього шару ізоляційного матеріалу покривають суцільним шаром мастики товщиною 2мм.

Шпателем з подовженою ручкою пригладжують крайки полотнищ, що наклеюються на вертикальну або похилу поверхню.

Шпателем з короткою ручкою наносять, розрівнюють і згладжують мастику при закладенні швів і стиків обклеювальної гідроізоляції

 7.3.1

Рис. 7.3.1. Інструменти й реманент, застосовувані при обладнанні гідроізоляції: а - бачок для гарячої мастики; 6 - термос для мастики; в - відро для мастики; г - ковш; д - залізна щітка; е - гребок; ж - гребок з гумовою вставкою; з - шило; и - шпатель; к - ніж; л - роликові ножиці

7.3.1.1